قدردانی از خادمان شیعه، اهل سنت و مسیحی اربعین، هراس دشمنان از پیاده روی اربعین

قدردانی از خادمان شیعه، اهل سنت و مسیحی اربعین، هراس دشمنان از پیاده روی اربعین به گزارش علم عدل مشرق نوشت: تولیت آستان قدس رضوی اظهار داشت: امروز «لبیك یا حسین(ع)» یعنی در مقابل یزیدیان زمان ایستاده ایم، امروز لبیك یا حسین(ع) یعنی اتحاد، همدلی و وحدت بین همه مسلمان و مذاهب وجود دارد.


حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی عصر امروز در همایش تكریم خادمین اربعین امام حسین(ع) كه در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار داشت: خدمت شما مهمانان كه از كشور دوست و بزرگ عراق به مشهد، شهر خودتان و ایران، كشور خودتان تشریف آورید خیر مقدم می گویم. تولیت آستان قدس رضوی اضافه كرد: برای من بعنوان خادم كوچك آستان امام رضا(ع) سبب افتخار است كه میزبان شما عزیزان از كشور عراق، شیعیان و برادران اهل سنت و مسیحی باشم. وی افزود: موضوعی كه بسیار مورد توجه است، فلسفه فداكاری است، حجت خدا خون خودرا نثار كرد تا مردم را از جهالت نجات دهد و مردم را از سرگردانی رهایی بخشد. حجت الاسلام مروی بیان كرد: محبت دوده رمز قرب به خدا است و سبب كسب رضوان و خشنودی خدا می شود. تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به روایت امام صادق(ع) بهای بهشت را كلمه توحید دانست و اضافه كرد: این كلمه بهای بهشت است به شرط آنكه از روی اخلاص گفته و بیان شود. وی درباب اخلاص بیان كرد: اخلاص عمل به دستورات و محبت دوده است و قسمت اعظم بهشت به اخلاص است. حجت الاسلام مروی با اشاره به اینكه ما با همه وجود و اخلاص، خدا را شاكریم كه محبت اهل بیت(ع) در قلوب ما جاری است، عنوان كرد: این راهپیمایی باشكوه و با عظمت در اربعین حسینی جلوه و تجلی محبت دوده در دل مردم است.
تولیت آستان قدس رضوی تصریح كرد: اربعین جلوه های باشكوه و زیبایی دارد، یكی از آنها رنگ خدا گرفتن است. وی دیگر جلوه اربعین را از بین رفتن مرزهای میزبان و میهمانی دانست و اظهار داشت: ایام اربعین حتی صاحبخانه ها خود میهمان امام حسین(ع) هستند. حجت الاسلام مروی اشاره كرد: اربعین رنگین كمان همه اقوام، مذاهب و ادیان مختلف با هر سن، ملیت و موقعیتی است كه همه این ها در كشتی نجات حسین(ع) به آرامش می رسند، چونكه حسین(ع) راه هدایت كشتی نجات است. تولیت آستان قدس رضوی جلوه دیگر اربعین را اوج گرفتن تفكر مبارزه در راه اسلام برشمرد و بیان كرد: امروز فكر مبارزه و جهاد توسعه یافته كه این از بركات اربعین است. وی اظهار نمود: امروز به بركت قیام امام حسین(ع) روح مبارزه و مجاهدت در راه خدا و روح آمادگی برای شهادت و جانبازی برای كلمه الله و اسلام به نحو گسترده رو به افزایش است. حجت الاسلام مروی اشاره كرد: جلوه دیگر اربعین توجه به كانون قرآنی یعنی امامت و ولایت است و برای همین ما بغض و كینه استكبار را مشاهده می نماییم. تولیت آستان قدس رضوی اضافه كرد: اگر حادثه كوچكی در كشور اسلامی ایجاد شود، رسانه های جهانی به انعكاس آن می پردازند كه بگویند ناامنی و كشتار در مجامع اسلامی وجود دارد، اما این پدیده كه ده ها میلیون آدم از ملیت و سنین مختلف در پیاده روی اربعین حضور دارند در اخبار و رسانه های آنها منعكس نمی گردد. وی افزود: دشمن می كوشد نگذارد مردم این حركت را ببینید اما نمی توانند، همانگونه كه یزیدیان نتوانستند مانع از رسیدن صدای امام به جهانیان شوند، امروز هم یزیدیان زمان نمی توانند این حركت را خاموش كنند. حجت الاسلام مروی بیان كرد: دشمنان از این حركت در هراس هستند و در همه زمان ها از این استفاده می نمایند تا نگذارند بین كشورهای اسلامی وحدت به وجود آید، چون می دانند اگر جهان اسلام بر محورهای آرمان، اسلام و نهج البلاغه در اتحاد و وحدت قرار گیرد، جایی برای مستكبرین در كشورهای اسلامی وجود ندارد. تولیت آستان قدس رضوی اظهار داشت: امروز «لبیك یا حسین(ع)» یعنی در مقابل یزیدیان زمان ایستاده ایم، امروز لبیك یا حسین(ع) یعنی اتحاد، همدلی و وحدت بین همه مسلمان و مذاهب وجود دارد. وی با اشاره به اینكه لبیك یا حسین(ع) یعنی برخورد ذلیلانه با مستكبرین در كشور عراق، اشاره كرد: از میهمان نوازی مردم عراق بسیار تشكر می كنم كه به حق میهمان نوازی عراق و همكاری دولتمردان زمینه برخورد با مستكبرین در عراق را فراهم می آورد. حجت الاسلام مروی افزود: گرچه مردم عراق و دولت عراق این خدمات گسترده و بی نظیر را فقط برای عشق به اباعبدالله(ع) انجام می دهند، اما امت اسلام خدمات بیشتری به مردم و زوار ارائه كردند. تولیت آستان قدس رضوی اشاره كرد: رهبر عظیم الشأن انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای، مردم قدرشناس و دولت ایران همه قدردان مردم و دولت عراق هستند. وی با اشاره به ایام شهادت امام رضا(ع) اعلام نمود: ما برای پذیرایی از میلیون ها زائر آماده می شویم و در روزهای شهادت ثامن الحجج از همه امكانات و استعدادهایی كه داریم برای پذیرایی از زوار ایرانی، خارجی و عراقی آماده هستیم.


منبع:

1398/06/28
20:53:55
5.0 / 5
5470
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت