در نامه ای به رییس قوه قضائیه مطرح شد

درخواست بسیج كارگران برای برخورد با متخلفین قانون مبارزه با قاچاق

درخواست بسیج كارگران برای برخورد با متخلفین قانون مبارزه با قاچاق علم عدل: سازمان بسیج كارگران و كارخانجات كشور در نامه ای به رئیس قوه قضائیه ضمن بیان تبعات افزایش جولان كالای قاچاق در كشور، خواهان برخورد قاطع با اهمال كنندگان در اجرای قانون مبارزه با قاچاق شد.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، سازمان بسیج كارگران و كارخانجات كشور در نامه ای به رئیس قوه قضائیه، خواهان برخورد قاطع با اهمال كنندگان اجرای قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز مصوب سال ۹۲ و سامانه های مرتبط به آن شد.
متن این نامه به شرح زیر است:

محضر جناب حجت الاسلام والمسلمین رئیسی
ریاست محترم قوه قضاییه
سلام علیكم

بعد از حضور حضرتعالی بر مسند ریاست قوه قضاییه و با تدابیر و برخوردهای صورت گرفته طی چند ماه گذشته با مفسدان اقتصادی و ظالمان به حقوق مردم، افزایش امید و اعتمادی در جامعه حاصل گردیده كه نوید آینده روشن ایران اسلامی را می دهد.
تولیدكنندگان و كارگران كه خط مقدم جنگ اقتصادی هستند با موانع زیادی روبرو هستند كه ضربات داخلی بعضی از آنها مهلك تر از تحریم های دشمنان ایران عزیز و ملت شریف آن است.
یكی از مهمترین و مهلك ترین این ضربات قاچاق و واردات بی رویه است. قاچاق و واردات بی رویه علاوه بر فراری دادن سرمایه ها از بخش تولید، سبب لطمه های اقتصادی و اجتماعی فراوانی برای قشر كارگری گردیده است كه فقر، طلاق، اعتیاد، افزایش بزهكاری و سرقت و... گوشه ای كوچك از لطمه های بیكاری است.
قاچاق باعث شده است كه بازارهای داخلی كه باید در اختیار ثمره زحمات كارگر ایرانی باشد در اختیار كالاهای خارجی قرار گیرد و همزمان با تعطیلی كارخانجات و بیكاری كارگران ایران، برای كارگران سایر كشورها اشتغال ایجاد شود كه اعتراضات فراوانی را از نقاط مختلف كشور به دنبال داشته است كه عدم برخورد جدی با این مخاطره سبب افزایش اعتراضات كارگری شده است.
وفور كالای قاچاق در جامعه در حالی است كه راهكار هوشمندانه و پیشگیرانه ای برای این بلای خانمان سوز وجود دارد و آن قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز است كه با گذشت ۵ سال و نیم از تصویب آن باوجود هزینه های فراوان و اتلاف وقت زیاد هنوز عملیاتی نشده است و هر روز شاهد كشفیات مقادیر زیادی كالای قاچاق هستیم كه بنا به ادعای مسئولین بخش كمی از قاچاق كشف می شود.
با خروج كالای قاچاق از بازار، تولید به معنای واقعی رونق خواهد گرفت و با افزایش اشتغال امید، افزایش سرمایه و اعتماد اجتماعی به آینده روشن ایرانی اسلامی صورت خواهد گرفت.
لذا با توجه به تدابیر حضرتعالی در برخورد با مفاسد اقتصادی و عدم مماشات با فاسدین و متخلفین درخواست می شود دستور فرمایید برخورد جدی و قاطعی با مسئولینی كه در اجرای قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز و همین طور راه اندازی سامانه های مرتبط به تكالیف خود عمل نكرده اند صورت گیرد تا مایه عبرت سایر قانون گریزان و ظالمان در حق مردم و كارگران ایرانی شوند.


منبع:

1398/06/24
21:26:17
5.0 / 5
4841
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت