آیت الله رئیسی در هیئت ریحانه الحسین:

كسی كه عاشورا دارد، استكبار نمی تواند آنرا از میدان خارج كند

كسی كه عاشورا دارد، استكبار نمی تواند آنرا از میدان خارج كند به گزارش علم عدل رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: كسی كه عاشورا دارد، ظلم، ستم، تبعیض، فساد و استكبار نباید موجب شود تا از میدان بیرون رود.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه كه شب گذشته(دوشنبه) در اجتماع عزاداران حسینی در حسینیه ریحانه الحسین سخن می گفت با اشاره به اینكه عاشورا تابلوی همه زیبایی ها و حیات یك انسان است، اظهار داشت: ایمان، صبر، توكل، دشمن شناسی، دشمن ستیزی، عدالت، ایثار، جهاد، برابری و شهادت از مظاهر عالی در تابلوی عاشورا محسوب می شوند كه در این تابلو نقش بسته اند.
وی با اشاره به اینكه تابلوی عاشورا جلوی چشم ماست، اضافه كرد: عاشورا رمز تحول در حیات انسان است به همین جهت كسی كه عاشورا دارد در زندگی ناامید نمی گردد.
رئیس قوه قضائیه اشاره كرد: كسی كه عاشورا دارد، ظلم، ستم، تبعیض، فساد و استكبار نباید موجب شود تا از میدان بیرون رود.
رئیسی با اشاره به اینكه انقلاب اسلامی به نام عاشورا و با پرچم داری امام(ره) شكل گرفت و به حكومت ستم شاهی تمام كرد، اشاره كرد: چه چیزی انقلاب را پیروز كرد؟ همین مجالس و همین حسین، حسین گفتن ها. بدین جهت امام خمینی(ره) فرمودند: «انقلاب ما از محرم و صفر است.»
وی عاشورا را نقطه امید خواند و اشاره كرد: تا عاشورا در میان ماست هیچكس نمی تواند ذلت را برای مملكت، و هیچ ملتی از ملت هایی كه زندگی آنها مبتنی بر عاشورای حسینی است، تحمیل كند؛ ملت عاشورایی، عزیز است.
رئیس قوه قضائیه خطاب به عزاداران حسینی با اشاره به اینكه امروز با جاهلیت مدرن طرف هستید كه هم مسلح به علم و فناوری و امپراطوری رسانه ای و خبری بسیار گسترده و هم پشتوانه آن زور است، اشاره كرد: باید به بركت خون ابی عبدالله در مقابل جاهلیت مدرن ایستاد؛ خون مطهر ابی عبدالله برای مبارزه با جهل بود.
رئیسی با اشاره به اینكه امام (ره) به نام حسین(ع) انقلاب كرد و رهبر معظم انقلاب به نام ابی عبدالله گره ها را باز می كنند، اظهار داشت: اگر می خواهیم مشكلات حل شود تنها راه نجات، سوار شدن بر كشتی است كه ناخدای آن حسین(ع) است.


منبع:

1398/06/21
14:38:34
5.0 / 5
5069
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت