نماینده دادستان تهران:

ماجرای كودتای غندالی، ردپای همكاری امامی با متهم متواری

ماجرای كودتای غندالی، ردپای همكاری امامی با متهم متواری به گزارش علم عدل نماینده دادستان تهران اظهار داشت: غندالی با یك كودتا سرپرست بانك سرمایه می شود و فسادهایی رقم میخورد.


به گزارش علم عدل به نقل از مهر، رسول قهرمانی در ادامه سی و یكمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده بانك سرمایه در ارتباط با متهم حیدرآبادی كه حالا در خارج از كشور است اظهار داشت: لازم می دانم در مورد این متهم توضیحات كلی ارائه دهم. وی ادامه داد: زمانی كه بخشایش در سال ۹۱ مدیرعامل بانك سرمایه بود كه فساد فعلی بانك منعقد می شود و بخش اقداماتی را در این زمینه انجام می دهد بعد از آن اهتمام می شود تا زمینه های فساد برچیده شود و در مرحله بعد درخشنده روی كار می آید درخشنده متوجه داستان می شود همكاری نمی كند تا وقتی كه غندالی كودتا می كند و درخشنده را كنار زده و به صورت غیرقانونی خودش سرپرستی بانك سرمایه می شود. غندالی چهار ماه سرپرست بانك سرمایه بوده و بانك مركزی هم در این دوران ایراداتی را می گیرد و بعد از آن سلب صلاحیت وی را اعلام می كند. قهرمانی افزود: با عنایت به اینكه این افراد به شبكه فساد وصل بودند در بیرانوند این نقاط ضعف را شناسایی می كنند و نهایتاً تصمیم می گیرند كه بیرانوند را روی كار بیارند و سو استفاده كنند و در نهایت بیرانوند هم با این تیم همكاری نمی كند، سپس بحث می شود كه چه كسی بیاید كه از داستان باخبر نباشد در نهایت پست قائم مقامی را تعریف و ضیایی را روی كار می آورند ضیایی هم گرفتار اختلافاتی با تیم می شود حالا باید فرد جدیدی بیاید چه كسی بهتر از حیدرآبادی پور؟ نماینده دادستان افزود: حیدرآبادی پیش از آنكه به بانك سرمایه بیاید مدیرعامل یكی از شركتهای تأمین اجتماعی به نام آتیه صبا بوده است كه یكی از اعضای هیئت مدیره آن شركت، بخشایش (از مدیران بانك سرمایه) بوده است این شركت چه اقداماتی داشته است؟ نخستین جرقه های ضمانت نامه های بانكی در آتیه صبا بوده است بعنوان ضمانت خواه ورود می كند و حیدر آبادی بعنوان مدیرعامل از شعبه سینما آزادی بانك سرمایه ضمانتنامه می گیرد. حیدرآبادی ضمانتنامه ها را به چه كسی می داده و با چه كسی قرارداد كارگزاری بسته است؟ قهرمانی افزود: وی با محمد امامی قرارداد می بندد اینها ضمانتنامه ها را می گرفتند و كار را تحویل محمد امامی می دادند لازم به ذكر است آتیه صبا همچنان بدهی دارد بدین سبب نخستین ضمانتنامه ها توسط شركت مطلوب حیدرآبادی بوده و از سویی با محمد امامی ارتباطاتی داشته است.
وی افزود: حیدرآبادی كه روی كار می آید ملك هایی هم داشته كه حالا توسط وكیل حقوقی خود در حال جابجا شدن بود در نهایت دادیار آنرا متوقف كرد البته در مورد منشأ این املاك صحبت هایی مطرح است. در ارتباط با اینكه حیدرآبادی با چه كسانی و چه افرادی در ارتباط بوده اطلاعات بیشتری داریم كه به وقتش می گویم. قهرمانی با اشاره به اینكه حیدر آبادی هم بر سر تضاد منافع با تیم به مشكل بر می خورد اظهار داشت: بعد از آن حیدر آبادی آغاز به افشاگری های جهت داری می كند و در صورتیكه سوت زن نبوده آغاز به سوت زنی می كند و یك سری فسادها را اعلام می كند البته كه اعلام این فسادها برای مقابله با فساد نبوده بلكه برای مقابله با خانی مدیر عامل بانك سرمایه بوده است. وی در ارتباط با خروج متهم از كشور اظهار داشت: در نهایت ایشان از كشور می رود البته ما بوسیله اشخاص به ایشان پیغام دادیم و ایشان باید می آمدند و پاسخ می دادند و در نهایت شاید با عنایت به وضعیتی كه فرزندشان دارند اجازه خروج از كشور داده می شد. نماینده دادستان تهران با اشاره به اینكه حیدرآبادی مهره گماشته شده از طرف متهمان بوده است، اظهار داشت: همین طور او با متهمان در ارتباط بوده است. وكیل متهم حیدرآبادی خطاب به نماینده دادستان اظهار داشت: آیا از قبل این همكاری ها عایدی نصیب حیدرآبادی پور شده است كه نماینده دادستان پاسخ داد ملك هایی داشته كه به آن اشاره شد.

1398/06/17
17:25:03
5.0 / 5
4946
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت