سخنگوی كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس مطرح كرد

درخواست از رئیس قوه قضاییه برای اجرای قانون حسابرسی اموال مسؤلان

درخواست از رئیس قوه قضاییه برای اجرای قانون حسابرسی اموال مسؤلان به گزارش علم عدل سخنگوی كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از رئیس قوه قضاییه می خواهیم به منظور ایجاد شفافیت در كشور، هر چه سریعتر قانون رسیدگی به اموال مسؤلان را اجرایی كند.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، حسن نوروزی بامداد امروز در «سلسه نشست دوشنبه های گام دوم انقلاب» كه در محل سازمان بسیج حقوقدانان برگزار شد، تصریح كرد: مهمترین كار جهادی در كشور، شخصیت سازی و شخصیت شناسی برای مسئولین است. ما در كمیسیون قضایی مجلس، اقدامات مهمی را تابحال انجام داده ایم و در این راستا حذف اعدام از قانون قاچاق مواد مخدر را كلید زده ایم.
وی اضافه كرد: چندی قبل یكی از قاچاقچیان بزرگ كشور با بیشتر از ۲۰ كیلوگرم تریاك دستگیر شد و حدود ۳۰۰ نفر از مسئولین برای آزادی وی تماس گرفتند. این در شرایطی است كه در بعضی مواقع، جوانان را با چندین گرم مواد مخدر اعدام می نماییم. مبحث حذف اعدام از این قانون را در زمان آقای لاریجانی، به ایشان اعلام كردیم اما این قانون را اجرا نكردند.
نوروزی با تاكید بر ضرورت اجرای قانون حسابرسی اموال مسئولین تصریح كرد: بحث حسابرسی اموال مسئولین، اصل ۴۹ قانون اساسی است كه تصویب شده اما هنوز اجرایی نشده است. اگر می خواهیم انقلاب باقی بماند، باید این قانون اجرا شود.
سخنگوی كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی افزود: این قانون باید برای اعضای شورای شهر، نمایندگان مجلس و تمام مسئولین كشور اجرایی شود. از رئیس قوه قضائیه هم می خواهیم هر چه سریعتر نسبت به اجرای این قانون اقدام نماید كه با شفاف سازی، میزان اموال مسئولین مشخص شود.
وی در مورد تحصیل فرزندان مسئولین در خارج از كشور اظهار داشت: چرا باید فرزندان مسئولین در كشورهای غربی تحصیل كنند و تحت تأثیر فرهنگ و تفكر غربی قرار گیرند؛ ازاین رو این طرح باید هر چه سریعتر در مجلس به نتیجه برسد.
نوروزی با تاكید بر ضرورت اجرای مصادیق شفافیت در كشور بیان كرد: قانون رسیدگی به اموال مسئولین و مواخذه مدیران دوتابعیتی، یكی از این موارد است. در جهت این شفاف سازی، باید مشخص شود كه روز گذشته چه كسانی در طرح رسیدگی و مواخذه به مدیران دوتابعیتی رأی نداده اند.
سخنگوی كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان كرد: امروزه نیاز اصلی جامعه، به كارگیری نیروهای جوان است اما متأسفانه در دولت كنونی، به كارگیری نیروهای پایین تر از سن ۵۰ سال حرام به نظر می آید این در شرایطی است كه باید كار اجرایی به افراد جوان سپرده شود.
وی تصریح كرد: هم اكنون میانگین سنی اغلب مسئولین كشور، ۶۵ سال است. از تمامی نیروهای بسیج، مردمی و جوان می خواهم تا برای رشد و شكوفایی كشور، در حوزه انقلاب تلاش كنند؛ این تلاش باید برای تحقق عدالت به شكل واقعی، عینی، عملی و علمی باشد.

1398/06/01
01:13:05
5.0 / 5
5005
تگهای خبر: آزادی , اسلامی , زندان , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت