با هماهنگی سازمان قضایی نیروهای مسلح به مرحله اجرا درآمد؛

تخفیف مجازات سربازان فراری با اجرای طرح بازگشت به سنگر

تخفیف مجازات سربازان فراری با اجرای طرح بازگشت به سنگر علم عدل: رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد كل نیروهای مسلح با اشاره به اجرای طرح بازگشت به سنگر برای سربازان فراری اظهار داشت: اگر سربازان فراری، خود معرف باشند، از طرف نیروهای مسلح به آنها مساعدت می شود.


به گزارش علم عدل به نقل از روابط عمومی سازمان قضایی نیروهای مسلح، سردار موسی كمالی درباره بازگرداندن سربازان فراری به خدمت اظهار نمود: سربازانی كه برای اولین بار ترك خدمت كنند و بیشتر از ۶۰ روز از فرار آنها نگذشته باشد، فراری محسوب نمی شوند و مقررات فرار برای آنها جاری نیست، بهتر است تا قبل از گذشت ۶۰ روز، خودرا معرفی كرده و مجدداً به خدمت باز گردند.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد كل نیروهای مسلح اضافه كرد: اگر فرار برای دومین بار صورت بگیرد یا بیشتر از ۶۰ روز ادامه پیدا كند، این دسته از سربازان، فراری محسوب می شوند.

وی اشاره كرد: درباره سربازان فراری طرحی با عنوان «بازگشت به سنگر» ابلاغ گردیده و از فروردین ۹۸ اجرایی است؛ بر طبق این طرح اگر سربازان فراری، خود معرف باشند، از طرف نیروهای مسلح به آنها مساعدت می شود و با سازمان قضایی نیروهای مسلح هماهنگی صورت گرفته تا حداقل مجازات و حداكثر مساعدت برای این افراد درنظر گرفته شود تا این افراد بتوانند خودرا معرفی كنند.

كمالی متذكر شد: تمام یگان ها موظف شدند هئیت رسیدگی به فرار سربازان را تشكیل دهند برای اینكه برخی خانواده ها امكان دارد از فرار فرزند خود از سربازی باخبر نباشند حتی در شهرها و بخش های كوچك قرار شده با دعوت خانواده های سربازان فراری، آنها را درباره فرار از سربازی توجیه كنند و بگویند فرار از سربازی جرم شمرده می شود.

رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد كل نیروهای مسلح با اشاره به اینكه اسامی سربازان فراری به دژبان ها و نیروی انتظامی داده می شود، تصریح كرد: دژبان ها موظفند این افراد را بازداشت كنند و بعضاً گزارش هایی از دستگیری ها در این زمینه در شهرهای مختلف ارائه می شود.


منبع:

1398/05/02
12:02:00
5.0 / 5
5034
تگهای خبر: ابلاغ , بازداشت , جرم , مجازات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت