رئیس قوه قضائیه:

معامله قرن به شكست می انجامد، ایران قدرت اول منطقه است

معامله قرن به شكست می انجامد، ایران قدرت اول منطقه است علم عدل: رئیس قوه قضائیه در ددیدار با تعدادی از خانواده شهدا اظهار داشت: ما فكر می نماییم در این دوره معامله قرن به شكست و به آزادی فلسطین منجر شود. فكر ما در امتداد اراده الهی است.


به گزارش علم عدل به نقل از مهر، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در جمع خانواده شهدا و ایثارگران اظهار داشت: حضرت امام خمینی (ره) فرمودند اگر شما در مقابل دین ما بایستید ما در مقابل همه دنیای شما می ایستیم. این جنگ اراده هاست، یك اراده ای كه می خواهد خدا را در زندگی حاكم كند و یك اراده كه می خواهد خودخواهی، خودمحوری و استكبار در زندگی بشر حاكم باشد و جبهه حق می خواهد در مقابل باطل همیشه ایستادگی كند.

رئیس دستگاه قضا اضافه كرد: سخن آن است كه ما در كدام جبهه باشیم، روحیه راحت طلبی، تن به جنگ ندادن، تماشاگر بودن همیشه بوده مانند جنگ بدر و احد، انسان هایی كه تسلیم خواسته های دشمن و یا اسیر نفس شده اند. اما چاره چیست؟ راهی كه شهدا به ما آموختند كه در راه حق پافشاری نماییم.

ایشان سپس و با اشاره به اینكه بارها مقام معظم رهبری یك خطبه را به مسأله مذاكره اختصاص دادند و تحلیل های بسیاری كردند كه مذاكره هیچ سودی ندارد بلكه زیان هم دارد، اظهار داشت: سخن در این است این اقتداری كه امروز طبق تحلیل دنیا بیان می شود كه جمهوری اسلامی ایران در منطقه حرف اول را می زند مثل كاری كه سپاه با پهپاد متجاوز آمریكایی كردند. یكی از درس هایی بود كه به دشمن دادند.

آیت الله رئیسی با طرح این سوال كه آیا این عزت امروز ما با مذاكره پیدا شد؟ گقت: تحلیل مقام معظم رهبری نیز همین است و بارها فرموده اند كه مذاكره سم است. ما یك امتداد راهبردی داریم دشمن هم یك امتداد راهبردی دارد. امتداد راهبردی دشمن، آل خلیفه و آل سعود است. وی به سوژه موسوم به معامله قرن اشاره و اشاره كرد: ما فكر می نماییم در این دوره معامله قرن به شكست و به آزادی فلسطین منجر شود. فكر ما در امتداد اراده الهی است و آنچه كه اراده الهی است اتفاق خواهد افتاد. حجت الاسلام و المسلمین رئیسی خطاب به خانواده شهدا اضافه كرد: آثار خون شهیدان شما امروز در جامعه دیده می شود.

وی اظهار داشت: امروز تمام رسانه های جهان ضد ایران هستند، اما بیداری در تمام جهان رخ داده این بیداری از كجا آمده است خداوند به بركت خون شهیدان از جهان و منطقه جهل زدایی كرده است.

رئیس قوه قضائیه بیان كرد: مردم یمن همان مردم هستند، اما چه شده است كه همین مردم با شكم های گرسنه مقاومت می كنند و رژیم سعودی را مستاصل كرده اند.

رئیسی با اشاره به اینكه خانواده شهدا پرچمدار ارزش های نظام هستند، اظهار داشت: این جایگاه باارزش است به نحوی كه امروز خانواده های شهدا سرمایه های بی بدیل انقلاب محسوب می شوند و فرزندان آنها رویش های زیاد و مثال زدنی در تمام عرصه ها داشتند.

وی ادامه داد: رمز بقای شهیدان، وجه الله است و همه چیز از بین می رود جزء وجه الله كه بقا دارد.

رئیس قوه قضائیه اضافه كرد: كسانی كه می خواهند كریم باشند، باید در راه قرآن حركت كنند و كرامت جایگاهی به انسان می دهد كه جلوه آن بخشش است و این بخشش در ایثار مال، جان و آبرو جلوه می كند؛ شهیدان ما نیز پیش از اینكه به مقام شهادت برسند، به مقام كرامت رسیده بودند و از آنچه خداوند به آنها داده بود، همچون جان و مال و آبرو دست كشیدند.

وی اظهار داشت: انسان به وسیله صبر ارتقاء پیدا می كند و مهمترین جلوه خداوند در انبیاء صبر است و تمام افرادی كه در عالم آثاری از آنها باقی مانده است دارای صبر بودند، جوانان ما هم در جبهه های جنگ صبوری كردند و شهید شدند، اما تسلیم نشدند، مقابل دشمن ایستادند، به شهادت یا اسارت رسیدند، اما تسلیم دشمن نشدند.


منبع:

1398/04/08
14:05:45
5.0 / 5
5055
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت