رئیس كل دادگستری استان:

وقایع اخیر در خوزستان به بهترین نحو مدیریت شد

وقایع اخیر در خوزستان به بهترین نحو مدیریت شد به گزارش علم عدل، خوزستان رییس کل دادگستری خوزستان اظهار داشت: هر جرمی که میزان خسارت آن به جامعه و امنیت شهروندان بیشتر باشد، در قالب جرائم خاص طبقه بندی می شود و نیاز به رسیدگی با شیوه خاص و بصورت فوق العاده دارد.علی دهقانی در دیدار با فرمانده انتظامی استان خوزستان، اظهار کد: با افرادی که با سلاح سرد یا گرم دست به سرقت مسلحانه و مقرون به آزار می زنند و با تعرض به مال و جان و ناموس مردم، سبب برهم زدن امنیت جامعه می شوند، باید طبق قانون و در کوتاهترین زمان ممکن با قاطعیت برخورد شود.

به گزارش علم عدل به نقل از دادگستری خوزستان، وی افزود: تشکیل قرارگاه مبارزه با سرقت، تعیین شعب ویژه رسیدگی به جرائم خاص خصوصاً سرقت های خشن و تدوین و ابلاغ شیوه نامه برخورد با جرائم خاص، همچون تدابیر دستگاه قضایی در برخورد با مرتکبین این جرائم است که بصورت ویژه در دستور کار دستگاه قضایی و پلیس استان قرار گرفته است.

دهقانی با اعلان اینکه دادخواهی مردم از پلیس آغاز می شود، اظهار داشت: هرجا کوچکترین خدشه ای به امنیت مردم وارد شود به پلیس متوسل می شوند و این دلالت بر حضور مقتدرانه و شبانه روزی ماموران فراجاست.

رییس دستگاه قضا در استان خوزستان اضافه کرد: نیروی انتظامی، نماد اقتدار است و به رغم سنگینی وظایف مختلفی که در قانون تشکیل این نیرو برای فراجا تعیین شده، مهم ترین وظیفه استقرار و استمرار نظم است.

دهقانی اضافه کرد: دستگاه قضایی نیز از پلیس به عنوان بازوی توانمندی که به کشف جرم و تعقیب و دستگیری مرتکبین جرائم خاص و خشن کمک می نماید، حمایت خواهدنمود.

وی اظهار داشت: با تلاش نیروهای شبانه روزی فرماندهی انتظامی و سایر نیروهای مسلح و اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی استان و تدابیر اتخاذ شده در شورای تامین و اجرای مصوبات این شورا، وقایع هفته اخیر به بهترین نحو مدیریت شد و در خوزستان شاهد کمترین خسارت به بیت المال و اموال مردم نسبت به سایر استانها بودیم.

دهقانی همین طور با تقدیر از کوشش های شبانه روزی فرماندهی و کارکنان انتظامی استان در برقراری نظم و امنیت و تسهیل در تردد زائران در مراسم پیاده روی اربعین، اضافه کرد: در این ایام هرجا که تصور می شد نیروی انتظامی باید حضور فعال داشته باشد، شاهد عملکرد خوب این نیرو بودیم و در میزبانی از زائران با سربلندی از این ماموریت بیرون آمد.

منبع:

1401/07/07
12:35:29
5.0 / 5
175
تگهای خبر: ابلاغ , پلیس , جرم , دادگستری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت