معاون اول قوه قضائیه خبرداد؛

بررسی مشکلات بورس در ستاد اقتصاد مقاومتی

بررسی مشکلات بورس در ستاد اقتصاد مقاومتی معاون اول قوه قضائیه از بررسی مشکلات مربوط به بورس در ستاد اقتصاد مقاومتی آگاهی داد.


به گزارش علم عدل به نقل از مهر، حجت الاسلام محمد مصدق در سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه امروز با تبریک و گرامیداشت هفته قوه قضائیه اظهار داشت: در یک جمله امام راحل در ارتباط با شهید بهشتی فرمودند: شهید بهشتی یک ملت بود. وی ادامه داد: شهید بهشتی همه خاصیت های یک ملت را دارا بود و یاد و خاطره ایشان و شهدای هفتم تیر را گرامی می داریم. مصدق افزود: همین ابتدا از این تریبون از رهبری تشکر می کنم چونکه ریاست قوه قضائیه را بر عهده یکی از فرزندان دستگاه قضا نهادند. بار اول آیت الله رئیسی و بار دوم با انتصاب محسنی اژه ای، دو بار سکان ریاست عدلیه را بر عهده فردی از داخل قوه قضائیه سپرده است. مصدق با اشاره به سابقه قضائی محسنی اژه ای اظهار داشت: این فرد دارای روحیه جهادی و تحولی است و چهار دهه در قوه قضائیه در سمت های مختلف فعال بوده است. معاون اول قوه قضائیه در ادامه و درباب عملکرد قوه قضائیه اظهار داشت: برنامه محوری و تحول از اهداف قوه قضائیه است. امروز بیش از هر زمان دیگری برنامه محوری در قوه قضائیه حاکم است. وی ادامه داد: امروز در قوه قضائیه موضوع تحول گرایی یک امر جدی است و برنامه های قوه قضائیه بر دو محور همچون موارد شش گانه مندرج در حکم رهبری قرار دارد. معاون اول قوه قضائیه با اعلان اینکه شش محور بسیار راهبردی و اصولی است اظهار داشت: توجه به ماموریت های قوه قضائیه در قانون اساسی، تسهیل خدمت رسانی به مردم، به کارگیری نیروهای فاضل در قوه قضائیه و ارتباط با متن مردم همچون این موارد است که در حکم انتصاب رهبری آمده است. مصدق به محور دوم اشاره گرد و اظهار داشت: محور دوم همان سند تحول قضائی است و حرکت قوه قضائیه بر طبق این دو محور انجام می شود. خلاصه سند تحول قضائی این است که قوه قضائیه در این سند به دنبال تحقق جمله رهبری مبنی براینکه قوه قضائیه کارهای خوبی کرده است و اگر کسی ظلمی کرد بتواند به قوه قضائیه پناه ببرد. معاون اول قوه قضائیه به ستاد اقتصاد مقاومتی هم اشاره و اشاره کرد: مشکلات مربوط با سازمان بورس در این ستاد بررسی و راه حل ها ارائه شد. همین طور موضوع جمع آوری اموال تملیکی هم بررسی گردید. وی اظهار داشت: مردم حق دارند از ما بخواهند که نتیجه رسیدگی ها و پرونده ها چه می شود. معاون اول قوه قضائیه گفت: مقابله با فساد و مقابله جدی با مفسدان همچون برنامه ها دستگاه قضا است. قوه قضائیه در تولید پرونده ها نقشی ندارد. مصدق افزود: مجتمع امور اقتصادی تهران برای رسیدگی به پرونده های فساد تشکیل شده بصورت جدی مشغول انجام وظیفه است. شش شعبه با استجازه رهبری در این رابطه مشغول به فعالیت هستند. معاون اول قوه قضائیه درباب حقوق بشر هم اظهار داشت: سردار دل ها را به عنوان دعوت رسمی یک کشور، ترور کردند. حقوقدانان منصف دنیا این مساله را محکوم کردند.
مصدق افزود ما جز قربانیان ترور هستیم چونکه ۱۷ هزار شهید در این رابطه دادیم. معاون اول قوه قضائیه اشاره کرد: اهم برنامه های قوه قضائیه در هفته جاری از طرف همکاران بنده تشریح خواهد شد.

1401/04/03
17:37:25
5.0 / 5
195
تگهای خبر: پرونده , حكم , دستگاه , زندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت