نماینده دادستان مطرح كرد

افشای اطلاعات موشکی ایران از طرف جمشید شارمهد

افشای اطلاعات موشکی ایران از طرف جمشید شارمهد به گزارش علم عدل نماینده دادستان در جلسه امروز رسیدگی به پرونده جمشید شارمهد سرکرده گروهک تروریستی تندر گفت: افشای اطلاعات موشکی سپاه و سایت های موشکی ایران از اتهامات او است.به گزارش علم عدل به نقل از ایسنا، حسنی اعتماد نماینده دادستان در چهارمین جلسه رسیدگی به پرونده جمشید شارمهد سرکرده گروهک تروریستی تندر در ادامه قرائت کیفرخواست گفت: بهتان بعدی متهم افشای اطلاعات طبقه بندی شده درباب مختصات موشکی سپاه بوسیله رادیوی ماهواره ای تندر است، متهم جمشید شارمهد در برنامه تلویزیونی خود در ۱۶ مهر ۹۶ اظهار می دارد انجمن پادشاهی در نظر دارد محل دقیق ۱۰ سایت جدید موشکی ایران را افشا نماید. در ادامه مختصات تعدادی از سایت های موشکی ایران را بیان می کند.

وی اشاره کرد: متهم جمشید شارمهد در اقاریر خود در این خصوص بیان داشته در مورد مختصات ۱۵ آشیانه موشکی سپاه که به دست مان رسیده بوده شخصی به نام حسین احدی که اطلاعات دیگری نیز داشت می خواست به ما بفروشد ومن این اطلاعات را برای FBI و CIA که نام افسران آنرا به یاد نمی آورم بردم، اما آنها رغبتی نشان ندادند من هم برای اینکه این اطلاعات را چک کنم دو تا از این مختصات را در تلویزیون پخش کردم و این اطلاعات درست بود چون کسی اعتراض نکرد اما با اینحال کسی حاضر نشد این اطلاعات را از ما بخرد.

نماینده دادستان اظهار نمود: همین طور در فیلمی که توسط یکی از اعضای این گروهک که با تصویری مخدوش و صدایی دستکاری شده انتشار یافته این فرد بیان می کند ما سربازان انجمن پادشاهی توانستیم به اطلاعات تسلیحاتی مهمی در ایران دست یابیم و به دست انجمن و شخص جناب شارمهد برسانیم، ما می خواهیم محل تمام سایت های موشکی ایران را افشا کنیمو به جهانیان نشان دهیم.

وی افزود: یکی دیگر از اتهامات جمشید شارمهد انفجار بمب صوتی در شهرستان آبدانان بود که در تاریخ ۱۹ شهریور ماه سال ۱۳۹۵ یک بمب صوتی در شهرستان آبدانان استان ایلام منفجر گردید که صدای آن به حدی بود که در سطح شهر قابل شنیدن سبب ایجاد رعب و وحشت شد و پس از آن انجمن پادشاهی ایران طی اطلاعیه ای در صفحه رسمی سایت خود ضمن بر عهده گرفتن مسئولیت این اتفاق، آنرا سر آغار براندازی جمهوری اسلامی ایران معرفی کرده و ۱۲۰ روز به مسئولین کشور مهلت داده شد تا کناره گیری کنند و در بیانیه مذکور کشور را تهدید به حملات هشدار دهنده کرده است.

نماینده دادستان همین طور بیان کرد: جمشید شارمهد بعد از آن در اقاریر خود درباب این انفجار اعلام نموده بعد از انتشار نامه سرگشاده من به فرمانده ک ل سپاه پاسداران در خصوص اینکه از این پس نهاد شما را یک نهاد بیگانه و ضد ایرانی می شناسیم قول دادیم این نامه سرگشاده در همه مکان ها و موسساتی که با سپاه در تعامل هستند پخش شود قول دادیم به ایمیل اینترنت و پست بسنده نکنیم. این انفجار سرآغاز اقدامات تروریستی بعدی متهم بوده است.

حسنی اعتماد در ادامه گفت: آتش سوری پالایشگاه شاهرود در ۱۶ مهر ۱۳۹۵ یکی دیگر از اتهامات متهم پرونده است که در پی این اتفاق مخازن نفتی منفجر شده و حجم حریق به حدی بود که منجر به انفجار دو مخزن دیگر در پالایشگاه شد. سایت انجمن پادشاهی ایران ضمن قبول این اتفاق اعلام داشت که پیش مرگ ها یکی از مخازن را منفجر کردند وبردیا مجری عملیات به سلامت از عملیات بازگشته است و طی سه هفته گذشته دومین عملیتتی بود که به دقت انجام شد.

وی اشاره کرد: جمشید شارمهد در اقاریر خود گفت: در تاریخ ۷ آبان از طرف انجمن و نامگذاری روز کوروش، انجمن شرق ایران دو مخزن را در شاهرود منفجر کردند.

نماینده دادستان افزود: انفجار دکل صدا و سیما فارس در شهر شیراز از دیگر اقدامات این گروهک تروریستی بوده در سال ۱۳۹۵ بوسیله یک بمب دست ساز در پشت ساختمان صدا و سیما منفجر شد وشارمهد در بیانیه اعلام نمود که طرح انفجار در محل صدا و سیمای شیراز با موفقیت انجام شد و بمب توسط انجمن خاک پاک تولید شده و در اختیار آنان قرار گرفته بود.

حسنی اعتماد اضافه کرد: متهم جمشید شارمهد در برنامه تلویزیونی زینا تهران با انتشار فیلمی گفت: جوانان باید به عمل دست بزنند، ترس نداشته باشد، همین طور متهم در ادامه کشور را تهدید به انجام اقدامات تروریستی در هفته های آتی می نماید.

وی اجرای طرح پیام سلمان را از دیگر موارد اتهامی جمشید شارمهد عنوان نمود و اضافه کرد: این طرح بمنظور تهدید و اخاذی از افرادی عادی جامعه صورت گرفت که در سال ۸۷ و بعد از انفجار حسینیه شیراز، جمشید شارمهد بوسیله ایمیل طرح سلمان را به مرتبطین و اعضای گروه در کشور ابلاغ نمود روزبه یحیی زاده از اعضای تروریست گروه در اقاریر خود در این رابطه اظهار داشت اواخر فروردین ماه در ایمیلی به من اعلام نمود که می خواهیم طرحی را به نام طرح سلمان پیاده نماییم و افرادی که شناسایی می شوند از آنها سه چیز خواسته می شود یا برای انجمن فعالیت کنند، یا کمک مالی داشته و در مرحله سوم اگر همکاری نکردند با آنها برخورد می نماییم و ما در درون باید این ها را شناسایی نماییم که از بچه های بسیج یا فرماندهان پایگاه ها باشند.

نماینده دادستان همین طور اظهار داشت: همین طور روزبه یحیی زاده در جای دیگری اقرار داشت که در اجرای این طرح افراد بسیجی را شناسایی نماییم و از آنها بخواهیم یا برای انجمن کار کنند و یا کمک مالی داشته و در صورت عدم همکاری بلایی بر سر آنان آورده شود این کار توسط جمشید صورت می گرفت و قرار بود بوسیله تلفن با افراد صحبت کند، علی اصغر پشت تر از اعضای دیگر گروه نیز در اقاریر خود گفته مجید راستگو به من گفت بچه های انجمن دارند فعالیت می نمایند و بتازگی آغاز به پخش اعلامیه میان بسیجی ها کرده اند. همین طور جمشید شارمهد در متن سند این طرح اعلام داشته که سه گام اصلی باید صورت گیرد، نخست اینکه انجمن های داخل کشور مشخصات افراد و نیروهای بسیجی، آدرس محل سکونت و محل کار ومناسبات خانوادگی را به دفت انجمن در آمریکا اعلام کنند.

حسنی اعتماد در ادامه اظهار داشت: همین طور در تلاش بوده اند تا با ایجاد رعب و وحشت عمومی یکی از اعضا از خارج به نیروی مردم در داخل زنگ زده و تفهیم کند که برای انجمن کار کند و اگر حاضر به همکاری نشد و یا نیازهای مالی را تامین نکرد، زنده نمی ماند. همین طور شعار نویسی و جمع آوری اطلاعات درباره سایر پاسداران و نیروهای مردمی از دیگر کارهای این گروه بود تا افراد مورد نظر مجبور به پرداخت پول به خارج از کشور شوند.

وی اشاره کرد: برنامه ریزی برای ترور یکی از مسئولین محلی در شهر مریوان نیز در دستور کار عملیاتی این گروهگک قرار داشت، شخصی به نام محمد رضا علی زمانی از عوامل گروهک بود که در اقلیم کردستان با شارمهد در ارتباط بود و جمشید شارمهد از او می خواهد که در حوزه نظامی فردی را که تخصص دارد معرفی نماید تا در داخل کشور دست به عملیت بزنند متهم نیز با یکی از کردهای عراقی به نام برهان تماس می گیرد ولی باتوجه به انصراف از انجام عملیات، این اقدام اجرائی نمی گردد.

نماینده دادستان در ادامه گفت: انفجار در حرم حضورت معصومه نیز در دستور کار این گروهک قرار داشت و در نظر داشتن تا یک بمب شیمیایی سیانید هیدورژن را بوسیله جاسازی در صندلی موتور منفجر کنند که بعد از خنثی سازی اقدامی دیگر در تهران، این عملیات نیز خنثی شد.

حسنی اعتماد در ادامه انفجار در محل حوزه علمیه امامزاده شاه قیس شیراز را از دیگر برنامه های گروهک تروریستی تندر بر شمرد و اظهار داشت: شناسایی توسط علی ا صغر پشت تر، مجید راستگو و اسلامیان صورت گرفت، بمب در اختیار مجید راستگو رهبر انجمن شیراز قرار داشت اما این عملیات به مرحله اجرا نرسید.

وی اضافه کرد: بمب گذاری در سرویس حمل و نقل پرسنل سپاه و بسیج از دیگر برنامه های گروهک بود که باتوجه به اقدامات انجام شده و ضربه به هسته عملیاتی، منتفی شد، علی اصغر پشت تر اذعان داشته که شناسایی این مساله را راستگو بر عهده داشت ودر یکی از موارد بوسیله یک تاکسی راننده مینی بوس را تعقیب می کند تا در زمانی که مینی بوس از شب تا بامداد در خیابان پارک شده بتواند بمب گذاری را انجام دهد.

نماینده دادستان ترور امام جمعه وقت شیراز را از برنامه های دیگر گروهک تندر عنوان نمود و اظهار داشت: برنامه ریزی کرده بودند تا آن زمان که آقای حائری امام جمعه وقت شیراز برای برگزاری نماز عید فطر می رود این اقدام تروریستی را انجام دهند و علی اصغر پشت تر در اقاریر خود گفته بود بر طبق دستور شارمهد قصد داشتیم هنگامی که حائری امام جمعه وقت شیراز در محل نماز حاضر می شود به وسیله هواپیمای کنترل ازراه دور او را ترور نماییم و یا هنگامی که اتومبیلش از روی پلی رد می شود این کار را انجام دهیم. شناسایی در مورد آقای حائری بر عهده راستگو بود بوسیله تحقیق در محل کارش در فلکه ستاد شیراز که فقط چند سرباز آن جا حضور داشتند که گفته بود اگر منزلش را می دانستم حتما ترور انجام می شد و اگر وقت داشتم بوسیله موشک مصلی نماز جمعه را منفجر می کردم که این عملیات با دستگیری عوامل تروریستی خنثی شد.

وی در آخر اشاره کرد: با توجه گزارش ها و همین طور گزارش وزارت اطلاعات و فعالیت عملیات تروریستی در کشور و اظهارات متهم در دادسرای تهران و اذعان به دستور گرفتن از شارمهد و شکایت اولیای دم حادثه حسینیه شیراز و همین طور مجروح شدگان نظر به قانون، بزهکاری متهم مبرز بوده و برابر مواد ۲۹۶ و ۱۹۰ از قانون مجازات اسلامی و ۲۶۵ قانون آئین دادرسی کیفری، کیفر وی مورد تقاضا است.منبع:

1401/03/31
19:11:56
5.0 / 5
151
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت