رئیس دیوان عدالت اداری:

با فرهنگ بسیجی میتوان بر همه تحولات کشور فائق آمد

با فرهنگ بسیجی میتوان بر همه تحولات کشور فائق آمد به گزارش علم عدل رئیس دیوان عدالت اداری ضمن اشاره به هفته بسیج و تاکید بر اینکه امروز سنگر عوض شده اما هدف تغییر نکرده است، اظهار داشت: صرف برگزاری مراسم کفایت نمی کند، اگر هر کدام از دستگاههای اجرایی کشور روحیه ی بسیجی پیدا کنند، توفیقات شان بیش تر می شود و فرهنگ بسیجی است که می تواند بر همه ی تحولات این کشور فایق بیاید و حرکت این کشور را تضمین کند.


به گزارش علم عدل به نقل از دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین حکمتعلی مظفری، رئیس دیوان عدالت اداری، در مراسمی که به مناسبت هفته بسیج در دیوان عدالت اداری برگزار شد، ضمن تبریک به مناسبت هفته بسیج و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا، هفته بسیج را فرصت مناسبی در بازبینی اهداف و ارزش ها دانست و اظهار داشت: هفته بسیج این فرصت را فراهم می آورد که ببینیم تا چه حد از اهداف و ارزش های انقلاب فاصله گرفته ایم و در هشت سال دفاع مقدس با چه تفکرات و اهدافی در جنگ تحمیلی حضور داشتیم و درواقع هفته بسیج فرصت تفکر را برای ما بوجود آورده است.
رئیس دیوان عدالت اداری با تکیه بر اینکه امروز سنگر عوض شده اما هدف تغییر نکرده است، اظهار داشت: صرف برگزاری مراسم کفایت نمی کند، اگر هر کدام از دستگاههای اجرایی کشور روحیه ی بسیجی پیدا کنند، توفیقات شان بیش تر می شود و فرهنگ بسیجی است که می تواند بر همه ی تحولات این کشور فایق بیاید و حرکت این کشور را تضمین کند.
مظفری ضمن اشاره به این که یک دوره تفکر بسیجی دفاع از امنیت و حریم کشور بود، اظهار داشت: هم اکنون تفکر بسیجی در سنگرهای مختلف می باشد و امروز که ما در سنگر قضا و اجرای عدالت هستیم باید به بهترین نحو ممکن این امر صورت گیرد.
رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه تفکر بسیجی یک سبک زندگی است، اظهار داشت: تفکر بسیجی در طول سالهای بعد از انقلاب اثبات کرد ظرفیت بالایی برای اجرا و ترویج سبک زندگی اصیل ایرانی - اسلامی دارد و بسیجی همانطور که خودسازی فردی را مهم ترین دغدغه خود دارد، به تربیت فرزند و خانواده اش هم می اندیشد، و همزمان دغدغه اصلاح جامعه و امر به معروف دارد.
وی ادامه داد: تفکر بسیجی همان تفکر ناب پیامبر گرامی اسلام (ص) است، که در آغاز بعثت ایشان بر جامعه جاهلی و مشرک آن روز حاکم شد و تا به امروز به برکت انقلاب اسلامی، خون شهدا، تلاشهای امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی، این تفکر روز به روز در حال گسترش و محکم تر شدن می باشد.
مظفری ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی را از مهم ترین اهداف بسیج دانست و اضافه کرد: ساده زیستی، پرهیز از اسراف، دوری از تجمل گرایی و ازدواج آسان از مهم ترین عواملی است که تفکر بسیجی می تواند به ترویج آن در جامعه کمک نماید.
رئیس دیوان عدالت اداری با تکیه بر این که تفکر بسیجی در عمل و رفتار افراد باید نمایان باشد، اظهار داشت: تفکر بسیجی می توانند بعنوان الگوی مناسبی به جامعه معرفی شوند و هر شخصی اگر اصلاح را از خود شروع کند و در رفتار و گفتار خود نمایان کند می تواند باعث اصلاح جامعه شود.
وی ادامه داد: تفکر بسیجی فقط رزم و جنگ نیست و از آغاز تشکیل زندگی آغاز می شود، چون که اگر این تفکر را حاکم بر زندگی خود داشته باشیم می توانیم به بخش عمده ای از مشکلات غلبه نماییم.
مظفری در انتها ضمن اشاره به این که مسیر تفکر بسیجی منحرف شده است، اضافه کرد: ورود بیشتر از ۱۲ میلیون پرونده در دستگاه قضایی کشور نشان از تغییر سبک زندگی دارد، و بسیج وظیفه دارد که به ترویج سبک زندگی اسلامی بپردازد و انگیزه را در جامعه ایجاد نماید و بر این عهد و پیمان خود با شهدا و امام راحل پایبند باشد.
منبع:

1400/09/01
16:35:29
5.0 / 5
649
تگهای خبر: اسلامی , پرونده , پیامبر , حكم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت