در جلسه شورای عالی قضائی مطرح شد؛

بررسی شکایت های مردمی به دیوان عدالت اداری

بررسی شکایت های مردمی به دیوان عدالت اداری در جلسه شورای عالی قوه قضائیه؛ رییس دیوان عدالت اداری، رییس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه و مدیرکل ارتباطات مردمی قوه قضاییه به بررسی شکایت های مردمی پرداختند.به گزارش علم عدل به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت الاسلام مظفری رییس دیوان عدالت اداری درجلسه شورای عالی قوه قضائیه که با حضور حجت السلام محسنی اژه ای، رییس قوه قضائیه انجام شد اظهار داشت: پیرو اجرای دوباره «دستورالعمل نقل و انتقال و تغییر رشته فرزندان اعضای هیأت علمی» که در تیرماه امسال از طرف دیوان عدالت اداری ابطال شده بود، مواردی شکایت مردمی به دیوان عدالت اداری ارجاع شده که این شکایات درحال بررسی هستند.
همچنین حجت الاسلام عبداللهی، رییس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه با اشاره به اقدامات انجام شده درباب پرونده اختلاس و پولشویی یک مؤسسه اعتباری در استانهای گلستان و مازندران اظهار داشت: برای این پرونده کثیرالشاکی بیش از ۳۰ هزار صفحه اوراق مستندات و تحقیقات تهیه شده و الان به مرحله کیفرخواست رسیده است.
وی با اشاره به ۱۰ متهم این پرونده از بازداشت سه نفر از آنها آگاهی داد و ابراز امیدواری کرد که پس از صدور رأی نهایی، شاکیان این پرونده به حقوق خودشان برسند.
رئیس مرکز حفاظت اطلاعات قوه قضائیه از شناسایی و بازداشت یک باند ارتشاء و زمین خواری در یزد آگاهی داد که دو سر دفتردار، یک نیروی خدماتی اداره ثبت یزد، یک وکیل دادگستری و چند دلال در آن قرار دارند.
در این جلسه همین طور گزارش نامه های مردمی رسیده در جریان بازدید سرزده رییس عدلیه به دادگستری و دادسرای شهر ری قرائت شد.
در جریان این بازدید رییس قوه قضائیه، یک تیم ویژه از مرکز ارتباطات مردمی قوه قضائیه در دادسرا و دادگستری شهرری حضور یافت و خواسته ها و نامه های مردمی را جهت بررسی و پیگیری بیشتر، جمع آوری کرد و اتفاق مهم دراین زمینه تعیین تکلیف همه تقاضا تا اختتام روز بازدید بود.
علی اصغر رفاهی، مدیرکل ارتباطات مردمی قوه قضائیه در جریان این بازدید اظهار داشت: ۴۶ نفر بصورت مستقیم و بدون واسطه با رییس قوه قضائیه دیدار و حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای ضمن استماع اظهارات آنها، دستورات لازم را صادر نمود.
وی افزود: برای پیگیری خواسته مراجعه کنندگان تا حصول نتیجه؛ شماره تلفن های دریافت شد و همان روز با افراد تماس گرفته و برای ادامه روند بررسی درخواست ایشان همگی برای ملاقات دعوت شدند. متقاضیان هم از سرعت عمل و این که در همان روز بازدید به درخواست هایشان رسیدگی شده و پاسخی دریافت نمودند، ابراز خرسندی نمودند
مدیرکل ارتباطات مردمی قوه قضائیه اشاره کرد: همین طور ۱۵۳ درخواست کتبی نیز جمع آوری شد که از طرف مرکز ارتباطات مردمی بررسی گردید.
رفاهی تصریح کرد: همه درخواست های کتبی نیز در همان روز بررسی و کارشناسی شد و روز گذشته نامه های مربوط به مراجع ذیربط ارسال و گزارش تکمیلی آن به رییس قوه قضائیه واصل می شود.
این مقام قضائی اشاره کرد: یک ماه بعد از دریافت پاسخ نامه ها، لطمه شناسی درخواست ‎ها انجام و نتیجه کار به ریاست دستگاه قضا و رییس کل دادگستری استان تهران ارسال خواهد شد.

1400/08/17
21:54:47
5.0 / 5
279
تگهای خبر: بازداشت , پرونده , ثبت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت