رئیس كل دادگستری تهران مطرح كرد؛

پیگیری سند تحول قضایی توسط روسای کمیته ها

پیگیری سند تحول قضایی توسط روسای کمیته ها به گزارش علم عدل رئیس کل دادگستری تهران بر پیگیری سند تحول قضایی توسط روسای کمیته ها از نظر کاربردی و اجرایی و استفاده از ظرفیت های موجود اصرار کرد و اظهار داشت: مبحث زندانیان یکی از چالش های موجود است.


به گزارش علم عدل به نقل از مهر، محمدجواد حشمتی مهذب، رییس کل دادگستری استان تهران در نشست شورای معاونین دادگستری استان تهران با اشاره به حاکمیت اخلاق در جامعه اسلامی اظهار داشت: باید با رعایت اخلاق در رفتار، تأثیر مثبت بگذاریم و از تکریم ارباب رجوع غفلت نکنیم، تا مردم و مراجعان از برخوردهای همکاران رضایت بیشتری را داشته باشند. رییس کل دادگستری استان تهران اظهار داشت: توجه به اتقان آرا، جهت پیش گیری از خسارات و شلوغی دادگاه های تجدید نظر ضروری است؛ چونکه منتهی به جلب رضایت مردم می شود. موانع و مشکلات مربوط به افزایش اتقان آرا بررسی شود و راه حل مناسب برای حل آن ارائه شود. وی اشاره کرد: هم اکنون در موضوع رفع اطاله دادرسی، اقدامات مختلفی بصورت حجمی و کمی بصورت قابل توجهی انجام گرفته، ولی باید بیشتر اقدام گردد. حشمتی مهذب با تاکید بر ضرورت نظارت بر دستگاهها اظهار داشت: باید طوری عمل شود که بازرسی ها اثربخشی لازم را داشته باشند و درباب توقیف اموال مردم نیز به مساله نظارت بر آن توجه گردد که ظرف ۳ تا ۶ ماه توقیف های صورت گرفته تعیین تکلیف شوند. رییس کل دادگستری استان تهران بر پیگیری سند تحول قضائی توسط رؤسای کمیته ها از نظر کاربردی و اجرائی و استفاده از ظرفیت های موجود اصرار کرد و اظهار داشت: موضوع زندان و زندانیان یکی از چالش های موجود است که وظیفه ما را سنگین می کند. مسعود ستایشی، قائم مقام رییس کل دادگستری استان تهران در ادامه این جلسه اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم در رابطه با زندانیان، اهتمام در پایش و اشتغال زندانیان است.
ستایشی با اعلان اینکه وکلا برای ایجاد صلح و سازش باید اهتمام لازم را داشته باشند، اظهار داشت: با نظارت بر دفاتر خدمات الکترونیک قضائی و جلوگیری از ایجاد دعاوی ناقص و بی مورد از تکثر پرونده های وارده به دادگستری جلوگیری شود که این امر نظارت دقیق و بیشتری را می طلبد. یحیی جعفری، رییس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران ضمن ارائه گزارش از عملکرد محاکم عمومی وانقلاب تهران اظهار داشت: با افزایش نظارت در محاکم تهران تا حالا ۵۱ بازدید از مجتمع های قضائی صورت گرفته است. علی اصغر حیدر نژاد، معاون نظارت و بازرسی دادگستری استان تهران در شورای معاونین درباب گزارش عملکرد در شش ماهه اول سال اظهار داشت: ۷۴۰ مورد بازرسی و نظارت، ۱۲۴ فقره ماموریت های موردی و تعداد کثیری بررسی و پاسخگویی به درخواست ها و عریضه های مردمی صورت گرفته است.
غلامرضا مهدوی، معاون قضائی رییس کل و رییس شوراهای حل اختلاف استان تهران اظهار داشت: بیش از ۳۰ هزار پرونده در شش ماهه ابتدای سال ۱۴۰۰ به شورای حل اختلاف وارد شد که ۶۰ در صد از پرونده ها با صلح و سازش مختومه شده است. رییس شوراهای حل اختلاف استان تهران عنوان کرد: با بهره گیری از شورای حل اختلاف ویژه و اعضای افتخاری و کوشش های دلسوزانه صورت گرفته موفق به گرفتن رضایت از اولیای دم در مورد ۳۰ نفر از محکومان به قصاص در استان تهران شده ایم. مهدوی اظهار داشت: در شورای حل اختلاف پرونده ها در صورتیکه بعد از ۴ ماه تعیین تکلیف نشود بعنوان معوقه محسوب شده و با حساسیت ویژه در جهت رسیدگی به آن تلاش می شود.


منبع:

1400/08/02
12:52:12
5.0 / 5
273
تگهای خبر: اسلامی , پرونده , ثبت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت