معاون امور بین الملل وزیر دادگستری:

۵ محکوم بولیوی به کشورشان منتقل می شوند

۵ محکوم بولیوی به کشورشان منتقل می شوند معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری و رئیس کمیته انتقال محکومان جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: 5 محکوم بولیوی به کشور متبوعشان منتقل خواهند شد.به گزارش علم عدل به نقل از وزارت دادگستری، محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری و رئیس کمیته انتقال محکومان جمهوری اسلامی ایران اعلام نمود: با درخواست و رایزنی مقامات وزارت امور خارجه و دادگستری بولیوی و بررسی و تصویب آن در کمیته انتقال محکومان، پنج تن از محکومان بولیویایی که دوران محکومیت خودرا در زندان های جمهوری اسلامی ایران می گذراندند به کشور متبوعشان منتقل خواهند شد. بهتان این افراد قاچاق کوکائین به کشور بوده است که مرتکبین در فرودگاه های تهران، مشهد، اصفهان و اراک دستگیر و روانه زندان شدند.

وی اظهار داشت: با توجه با گذشت حد اقل پنج سال از دوران محکومیت این افراد که هریک از آنان به بیست تا سی سال حبس و جزای نقدی محکوم شده اند و درخواست مستمر و پیگیری های سفیر بولیوی در تهران به نمایندگی از دولت متبوعشان در اقدامی انسان دوستان و حقوق بشری تصمیم به انتقال این محکومان گرفتیم و آنان را به کشور متبوعشان منتقل خواهیم کرد تا باقیمانده دوران محکومیت خودرا در زندان های بولیوی بگذرانند.

رئیس کمیته انتقال محکومان جمهوری اسلامی به کسانی که قصد سفر به جمهوری اسلامی ایران را دارند هشدار داد: همانند بیشتر کشورها مجازات سنگینی در انتظار مرتکبین قاچاق مواد مخدر می باشد و پلیس مبارزه با مواد مخدر و دستگاه قضایی ما اجازه نمی دهد مرزهای زمینی، هوایی و دریایی جولانگاه تاخت و تاز قاچاقچیان گردد. جمهوری اسلامی ایران یکی از کشورهای فعال و پیشرو در حوزه مبارزه با مواد مخدر است و اجازه نمی دهد قاچاقچیان مواد مخدر به اهداف خود دست یابند.

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری مقامات وزارت خارجه، دادستان های تهران، مشهد، اراک و اصفهان، ستاد حقوق بشر قوه قضاییه، سازمان زندان ها، پلیس بین الملل، سازمان هواپیمایی، حفاظت پرواز، مرکز مدیریت بیماریهای وزارت بهداشت، اعضای کمیته انتقال محکومان را از عوامل زمینه ساز انتقال این محکومان معرفی نمود.
1400/05/27
14:22:33
5.0 / 5
183
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت