احسان قاضی زاده: انقلاب به بن بست نرسیده است، امیرحسین قاضی زاده: سفر خارجی نمایندگان یك سوم می گردد

احسان قاضی زاده: انقلاب به بن بست نرسیده است، امیرحسین قاضی زاده: سفر خارجی نمایندگان یك سوم می گردد علم عدل: فارس نوشت: عضو فراكسیون جوانان مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: برخی ها می گویند انقلاب به بن رسیده است ولی فراخوان رهبری برای پیشرفت كشور نشان داد انقلاب به بن بست نرسیده است.احسان قاضی زاده هاشمی عضو فراكسیون جوانان مجلس شورای اسلامی در نشست خبری كه به همت اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان برگزار گردید با اشاره به تشكیل فراكسیون جوانان در مجلس، اظهار داشت: در این فراكسیون نمایندگان پرشور و جوانی از سلایق مختلف حضور دارند اما پیرامون مسائل جوانان با هم كار می كنند.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت بحث جوان گرایی در پوسته مدیریت كشور، اظهار داشت: انقلاب ما در سن چهل سالگی قرار دارد و تا انقلاب به این سن رسیده شاهد اتفاقات و دوران های مختلفی بوده ایم، با این وجود چرخش نسلی به میزانی كه مورد نیاز كشور بوده صورت نگرفته است.
اهم اظهارات قاضی زاده به شرح زیر است:
* برخی ها می گویند انقلاب به بن بست رسیده است ولی از آن سو كه می بینیم رهبر معظم انقلاب برای یك سند 50 ساله جهت پیشرفت كشور فراخوان می دهند، این نشان داده است انقلاب به بن بست نرسیده و این جوانان هستند كه می توانند مسیر را برای حضور نسل بعدی آماده كنند.
* عدم جابجایی بین نسلی سبب شده امروز خیلی از نهادها وابسته به یك نسل مسن باشند و این احساس به وجود بیاید كه اگر این نسل نباشد كشور دچار مشكلات فراوان می گردد اما نگاه ما این بود كه اگر اعتماد صورت گیرد نسل جوان به مرور جایگزین مدیران بازنشسته خواهد شد.

* قانون منع به كارگیری بازنشستگان یعنی اینكه افراد بدانند برای همیشه در یك پست ماندگار نیستند، برای همین باید كادرسازی و همتاپروری شكل بگیرد و یكی از برنامه های اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان كادرسازی است. كادر وفادار علاقه مند، متعهد و متخصص و انقلابی كه بتواند در آینده مسئولیت را بر عهده بگیرد.
* خیلی از فارغ التحصیلان دانشگاهی ما به دلایل مختلف و استفاده نادرست از ظرفیت ها و توانایی هایشان از حضور در عرصه های مختلف كناره گیری كردند و اصولاً اثرگذاری اجتماعی ندارند بنابراین ما نیازمند یك چرخش در ساختار بروكراتیك كشور بودیم و این چرخش را با قانون منع به كارگیری بازنشستگان پیگیری كردیم و این یك گام به جلو است و می خواهد بگوید انقلاب متعلق به همه نسل هاست.
* این قانون چراغ امید واقعی را در بین جوانان، دانشجویان و فارغ التحصیلان روشن خواهد نمود و انشاءالله در 26 آبان ماه كه آخر مدت داوطلبانه برای ترك خدمت بازنشستگان است همه افراد مشمول این قانون كناره گیری كرده و امیدواریم به جای اینكه به ابزار دیگری برای ماندن دست دراز كنند قهرمانانه كنار بروند.
*حدود 200 نفر از مقامات مشمول این قانون خواهند شد، در شهرداری تهران و شهرداری های سراسر كشور آمار گسترده ای داریم از افرادی كه مشمول این قانون هستند و باید كنار بروند. ما انشاءالله به افكار عمومی صریح و شفاف خواهیم گفت چه كسانی قانون مدار هستند و چه كسانی قانون گریز.
*در بحث جایگزینی جوانان به جای افراد بازنشسته هم باید شفافیت وجود داشته باشد و افرادی كه شایستگی دارند جایگزین شوند. در وزارت آموزش و پرورش بالای صد هزار نفر مشمول این قانون می شوند، در خیلی از نهادها، پست های خالی وجود دارد كه توجه به این مسائل می تواند سبب چرخش در بین مدیران شود.
نسل جوان حضور چشمگیری در مجلس دارد
زهرا ساعی نماینده مردم تبریز در مجلس در نشست خبری _تحلیلی «جوانگرایی در تحقق دولت اسلامی _جامعه اسلامی» كه به همت اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان برگزار شد، با اشاره به نگاه سیاسی و كاریكاتوری به جوانان اظهار داشت: متاسفانه ضعف احزاب در كشور سبب شده كه آنها جوانان را اهرمی برای رسیدن به اهداف می بینند. وی تشكل های دانشجویی زیربنای فعالیت های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی دانست و اضافه كرد: تشكل های دانشجویی در همه دوره ها خیلی جدی فعالیت می نمایند و افراد موفقی هم در آنها به آموزش جوانان می پردازند. پذیرش صاحبان فكر و ایده می تواند سبب حركت رو به جلو در همه زمینه ها شود و باید بستر آن آماده و حركت آن صورت گیرد. این نماینده مجلس با اشاره به تصویب قانون منع بكارگیری بازنشستگان و فشارهایی كه درباره تصویب آن وجود داشت، تصریح كرد: بازنشستگان از اواخر آبان تا دو ماه، زمان دارند تا استعفا دهند و از آنجایی كه مصداق جرم برای آن تعیین شده، نمی توانند بیشتر از زمان مقرر در سمت خود باقی بمانند. وی ادامه داد: در كشور ما جوانان دانشگاهی بسیاری وجود دارد كه صاحب نظر و ایده هستند ولی در خیلی از موارد به آنها اعتماد نمی گردد و این مشكل اصلی بشمار می رود. ساعی خاطرنشان كرد: از این طرف ما به مدیرانی نیاز داریم كه ریسك پذیر باشند و بتوانند ایده های خویش را به مرحله عمل برسانند. وی تصریح كرد: از آنجایی كه نسل جوان حضور چشمگیری در مجلس دارد، قانون منع بكارگیری بازنشستگان فارغ از جناح بندی های سیاسی به تصویب رسید. نماینده مردم تبریز در مجلس در انتها اظهار داشت: بی حركتی نظام اداری سبب شد كه برای حذف این ایستایی، نیاز چرخش مدیریتی داشته باشیم و بنابراین این قانون در مجلس مطرح و كوشش برای تصویب آن صورت گرفت. مجازات مدیران بازنشسته ای كه ترك پست نكنند، «حبس» است مهر نوشت: سیدامیرحسین قاضی زاده عضو هیات رئیسه مجلس در مورد اجرای قانون ممنوعیت به كارگیری بازنشستگان با اشاره به اینكه فراكسیون جوانان اجرای این قانون را پیگیری می كند اظهار داشت: همینطور وظیفه دیوان محاسبات و سازمان بازرسی نظارت بر اجرای قانون ممنوعیت به كارگیری بازنشستگان است. قانون صریحا اعلام نموده است كه این افراد باید بروند، مجازات عدم اجرای این قانون حبس است و اگراین افراد بر ادامه حضورشان اصرار داشته باشند و در فرصت قانونی پست های مدیریتی را ترك نكنند مجازات حبس در انتظارشان است و بندی در زندان اوین به نام« مدیران بازنشسته ای كه حاضر به ترك صندلی هایشان نیستند» تولید خواهیم كرد. او همینطور در پاسخ به سئوالی در خصوص اینكه آیا با عنایت به افزایش نرخ ارز سفر های خارجی نمایندگان كاهش خواهد یافت؟ تصریح كرد: در هیات رئیسه مجلس مصوب شد كه میزان سفرهای خارجی نمایندگان به یك سوم كاهش پیدا كند افراد و گروه هایی كه اعزام می شوند هم كاهش یابند.
214219

1397/07/28
20:18:47
5.0 / 5
3849
تگهای خبر: اسلامی , جرم , حبس , زندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت