سرلشكر جعفری: می توان به دشمن فهماند كه استفاده از تنگه هرمز برای هیچ كس چه مفهومی دارد

سرلشكر جعفری: می توان به دشمن فهماند كه استفاده از تنگه هرمز برای هیچ كس چه مفهومی دارد علم عدل: مهر نوشت: سردار سرلشكر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همایش پیشكسوتان جهاد و شهادت استان تهران در سخنانی به مبحث تنگه هرمز پرداخت.


سردارعزیز جعفری با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مدافعان حرم و شهدای جبهه مقاومت اسلامی، نقش مردم در حل معضلات و مشكلات فراروی كشور را مهم و بی بدیل توصیف و خاطرنشان كرد: تفكر مقابله موفق با بحران های بزرگ بدون حضور مردم میسر نیست و هیچ گاه نباید تفكر نگاه به مردم را مزاحم پیشبرد برنامه ها و سیاست های كشور دانست، همانگونه كه باور و نگاه به مردم در جنگ تحمیلی توانست دستاوردی بزرگ را برابر صف آرایی دنیای استكبار برای ما رقم بزند.

سرلشكر جعفری بنی صدر را پرچمدار و از طلایه داران مزاحم دانستن نقش مردم در حل مسئله جنگ خواند و اظهار نمود: بنی صدر با تفكر لیبرالی و اهمیتی كه به روش جنگ كلاسیك می داد، مانع حضور تفكر انقلابی و نقش آفرینی مردم در جنگ تحمیلی دشمنان بود و بر مبنای همین نوع نگاه هم مانع واگذاری سلاح و تجهیزات به سپاه بعنوان یك نیروی انقلابی و مردمی بود.

وی اضافه كرد: درحالی كه بعد از حذف بنی صدر و تحول تفكر در فرماندهی و مدیریت اجرایی صحنه نبرد كه توام با حاكم شدن نگاه انقلابی و نقش آفرینی مردم بود، بعد از ۸ ماه شاهد آزادسازی خرمشهر و دیگر مناطق اشغالی كشورمان از لوث وجود پلید ارتش بعثی صدام بودیم.

فرمانده كل سپاه تجارب پرارزش دوران دفاع مقدس را چراغ راهنمای امروز و فردای ما برای حل مشكلات بزرگ جامعه و بحران های ملی توصیف و خاطرنشان كرد: الگوی تفكر انقلابی و مردم پایه دفاع مقدس ملت ایران امروز در جغرافیای مقاومت اسلامی الگوی رزمندگان قرار گرفته و پیروزی های بزرگ و تاریخ ساز ضد تروریسم تكفیری و جنگ های نیابتی را رقم زده است.

وی تفكر انقلابی و مردم محور را عامل پیروزی در صحنه های جنگ و نبرد سخت با دشمنان دانست و اظهار داشت: این دستاورد بزرگ دفاع مقدس، تجربه ای است كه برای همه دوران ها و بحران های ملی در كشور می تواند حلال مشكلات و عامل عبور از چالش های بزرگ قرار گیرد.

سرلشكر جعفری در ادامه تصریح كرد: حل مشكلات كشوردر زمینه های مختلف حتی در عرصه اقتصاد، آسان تر از جنگ است، اما باید با نگاه ایستادگی و مقاومت در برابر دشمن و اعتقاد به حل مسائل و مشكلات كشور به وسیله مردم، پای در میدان مبارزه گذاشت تا به فضل الهی همانگونه كه دوران دفاع مقدس به دورانی باشكوه و اقتدار آفرین برای نظام اسلامی و ملت ایران تبدیل شد، در عرصه جنگ اقتصادی هم بتوانیم بر توطئه و خباثت دشمنان فائق آییم.

وی از حضور و ایفای نقش قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه در عرصه سازندگی بعنوان شاهد مثال موفقی برای نقش پذیری مردم در عرصه عمران و آبادانی كشور یاد كرد و با قدر دانی ازاقدامات و تلاش های انقلابی وجهادی قرارگاه در حل مشكلات مردم بخصوص رفع مشكل اخیرآب آشامیدنی مردم استان خوزستان، اظهار داشت: بدون شك در صورتیكه این روحیه و تفكر در سایر حوزه ها هم مورد اهتمام قرار گیرد شاهد پیشرفت و پیش روندگی هر چه بیشتر در آن حوزه ها خواهیم بود.

سرلشكر جعفری در ادامه خاطرنشان كرد: فشارها و دشمنی های دشمنان از ابتدای پیروزی انقلاب تابحال همواره وجود داشته و بدیهی است كه انقلاب اسلامی بعنوان پرچمدار مقابله با ظلم و یاری گر مظلومان، با فشارهای همه جانبه دشمن مواجه شود، اما راه مقابله با این توطئه ها "نگاه به درون" و برخورداری از "باورانقلابی" است كه با حل آن مشكلات هم حل خواهد شد.

ایشان در ادامه خاطرنشان كرد: رویكرد ایستادگی و مقاومت بدون نگاه به بیرون، با تكیه به مردم مبنای پیروزی نظام و ملت ایران طی چهار دهه اخیر بخصوص در صحنه های سخت و دشوار بوده است و تاكید می كند" هزینه مقاومت برابر دشمن به مراتب پایین تر از هزینه سازش است".

فرمانده كل سپاه با اشاره به پیشرفت ها و اقتدار امروز جمهوری اسلامی ایران در عرصه دفاعی و امنیتی خاطرنشان كرد: حاكم بودن مبنای فكری و دیدگاه مدیریتی اعتقاد به مردم و نگاه انقلابی سبب گشته است كه در حوزه امنیت و دفاع از شرایط بسیار مطلوبی برخوردار باشیم.

سرلشكر جعفری در انتها با اشاره به مواضع قاطعانه رئیس جمهور در برابر شیطنت اخیر امریكایی ها در طراحی تحریم های جدید نفتی ضد ایران و ابراز امیدواری نسبت به عملی شدن آن در صورت ضرورت و تاكید بر همراه بودن آحاد مردم و مسئولین نظام در این زمینه، خاطرنشان كرد: یقینا، در شرایط محتمل با عملی شدن مواضع اخیر مسئولین اجرایی كشور كه در حال پیش گرفتن رویكرد و نگاه انقلابی در صحنه نبرد امروز با دشمن بخصوص امریكای مكار و جنایتكار هستند، می توان به دشمنان فهماند كه استفاده از تنگه هرمز برای همه و یا برای هیچ كس چه معنا و مفهومی می تواند داشته باشد!

1717

1397/04/15
13:32:27
5.0 / 5
3942
تگهای خبر: اسلامی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت