جدل رییس مجلس و نماینده دولت بر سر اجرای اقتصاد مقاومتی، لاریجانی: دولت تخلف كرده است

جدل رییس مجلس و نماینده دولت بر سر اجرای اقتصاد مقاومتی، لاریجانی: دولت تخلف كرده است علم عدل جدل رییس مجلس و نماینده دولت بر سر اجرای اقتصاد مقاومتی، لاریجانی: دولت تخلف كرده است


پس از قرائت گزارش كمیسیون ویژه پشتیبانی از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) در مورد نحوه پیگیری تحقق سیاست های كلی اقتصاد مقاومتی، نماینده دولت به بیان توضیحاتی در مورد عملكرد دولت پرداخت كه سبب واكنش رییس مجلس شد.
زمانی كه نماینده دولت در گزارش خود با عرضه آماری از افزایش تولید در بخش های مختلف آن را در جهت اقتصاد مقاومتی خواند، رییس مجلس اظهار داشت: شما در گزارش خود باید به روش اجرای این قانون اشاره كنید، قرار بود جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی با حضور معاون اول رئیس جمهور، معاون اول قوه قضائیه و نایب رئیس مجلس برگزار گردد كه تشكیل نشده است. صحبت هایی كه نماینده دولت در واكنش به آن اظهار داشت كه دولت قانون را اجرا كرد اما طبق همین گزارش قانون ابهام دارد و مشخص نمی باشد چه كسی مسئول این كار است و باید دبیرخانه كجا تشكیل گردد.
لاریجانی در پاسخ اظهار داشت: اگر قانون ابهام داشته آن را اعلام و از ما سوال می كردید. نماینده دولت در پاسخ اظهار نمود: تلقی دولت این بود كه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی نهادسازی خوبی است كه می تواند اهداف ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی را محقق كند. ما عملاً قانون را در این چارچوب با دعوت از نایب رئیس مجلس و معاون اول قوه قضائیه اجرا كردیم بنابراین دولت اقداماتش را انجام داده است. لاریجانی در واكنش تصریح كرد: تخلف صورت گرفته، توضیحات شما اشكال عدم اجرای قانون را رفع نكرده است. در سطح قوه مجریه جلساتی برقرار شده و تشكر هم می نماییم اما طبق قانون باید جلساتی برای هماهنگی قوا تشكیل می شد كه تشكیل نشده اگر هم قانون ابهام داشته باید از ما می پرسیدید. انتقاد از عدم تشكیل شورای فراقوه ای در دولت
كمیسیون ویژه پشتیبانی از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی هم در گزارش خود درباره روش اجرای این قانون و نحوه پیگیری تحقق سیاست های كلی اقتصاد مقاومتی از عملكرد دولت در تشكیل جلسات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی انتقاد كرده و بر ضرورت تشكیل شورای فراقوه ای تاكید كرده است. همینطور پیشنهاد شده كه دبیرخانه این شورا، وزارت اقتصاد باشد و مجمع تشخیص مصلحت نظام پایش های لازم را انجام دهد چون دولت به تنهایی نمی تواند هم به سیاستگذاری، هم به اجرای این سیاست ها بپردازد.
27215

1397/03/23
17:41:13
5.0 / 5
3083
تگهای خبر: قانون , قوه قضائیه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت