امام جمعه تهران: نگویید ضامن بهشت رفتن مردم نیستیم، مردم اطراف تهران در دخمه زندگی می كنند

امام جمعه تهران: نگویید ضامن بهشت رفتن مردم نیستیم، مردم اطراف تهران در دخمه زندگی می كنند علم عدل امام جمعه تهران: نگویید ضامن بهشت رفتن مردم نیستیم، مردم اطراف تهران در دَخمه زندگی می كنندبه گزارش علم عدل به نقل از خبر آنلاین، آیت الله كاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه اول نماز جمعه با تاكید بر انتخاب مسیر حق در زندگی، اظهار داشت: لقمه حرام مانع استجابت دنیا می شود، نظام اسلامی مسئولیت دارد كه موانع سیر بشر به سمت حق تعالی را و نیل بشر به بهشت لقاء و فردوس اعلی را برطرف كند. مسرعات قرآن است، كسی نگوید ما مسئول ضامن بهشت رفتن كسی نیستم اگر كسی امانت دار مردم بود امانت دین مردم مهم ترین امانتی است كه بر دوش مسئولین است و هرگناهی در جامعه واقع می گردد مسئولیت پاسخگویی این گناهان در روز قیامت خواهند بود. حرام خوری چیزی نیست كه آدم بخواهد به آن بی تفاوت باشد. حرام لقمگی خیلی خطرناك است، در اخلاق انسان اثر می گذارد، آدم های حرام خور بی عاطفه می شوند.
اهم صحبت های وی به نقل از خبرگزاری ها از این قرار است:
* مسئولین فرهنگی و تریبون داران ما باید به پا خیزند و اخطار بدهند؛ اگر بنا داریم جامعه سالم و حلال خور باشد باید همه مجاری نظام اداری ما قضایی و تقنینی ما از مجرای جلاله به مسئولیت رسیده باشند.اگر كسی با پول حرام در منصبی قرار گرفته توقع نداریم او مروج حلال خوری باشد. اكر كسی برای به موقعیت رسیدن «ریخت و پاش» كرده باشد، نباید توقع ترویج حلال خواری از جانب او داشت، خدا نكند مسئولان ما جامعه را به سمت بی بندوباری، ولنگاری و تسامح در رعایت مسائل جنسی تحمیل كنند.
* استقلال را مهمترین نعمت نظام اسلامی است و نعمت دیگر داشتن حكومت صالح است، حاكم صالح است، «الْیَوْمَ أَكْمَلْتُ لَكُمْ دِینَكُمْ» رهبری كه الگو و دلبر باشد، رهبری كه وجود او عینیت قانون باشد و اگر جامعه ای چنین رهبری داشته باشد دشمن دست از او بر نمی دارد و تلاش می كند استقلال او را بگیرد. اما اگر پرچم به دست اهلش برسد مملكت تضمین بقا دارد.

*انقلاب اسلامی ما هزاران نعمت و بركت و هزاران نور با نفس رهبری و با جوشش نور از خون شهیدان مان به این مملكت نصیب كرده است.

*{ با یادآوری شرایط كشور پیش از انقلاب} این ایران كمتر از 35 میلیون جمعیت داشت و در روز 6 میلیون بشكه نفت بدون انكه جنگ و شورش داخلی باشد صادر می كرد؛ اما چون مدیریت، مدیریت فاسدی بود ببینید همین تهران و جنوب شهرش چه وضعی داشت. ما ارتش داشتیم اما با وجود ارتش بحرین كه یكی از استان های كشور ما بود بدون مصرف یك گلوله توسط انگلیس از بدن ایران جدا كردند. شاه مگر جرا ت داشت بگوید چرا؟ از نظر معیشت هم مردم در شرایط بسیار سختی قرار داشتند. من همه جای كشور را دیده بودم مردم در شرایط سختی زندگی می كردند.

*{ با اشاره به سالروز 19 بهمن روز بیعت نیروی هوایی با امام خمینی (ره)}دیدید رهبری از پیشرفت های فنی و نظامی در نیروی هوایی چه گفتند. در حكومت ولایی رهبری و امامت جان مردم است و مردم جدایی از رهبری جامعه ندارند. دو جریان فراگیر مسلط آن روز از یك طرف لیبرال دموكراسی غرب بود، دیگری هم سوسیالیتسی شرق بود، انقلاب اسلامی محكومیت لیبرال دموكراسی و ابطال سهر دو جریان فاسد بر جهان بود، بزرگترین دستاورد انقلاب ما و بزرگترین پیروزی ما در این انقلاب پیروزی جریان فكری است كه مدل جدید حكومتی كه حكومت شخص نیست و حكومت خدا است را پذیرفتیم.
*استقلال، قدرت نیروهای مسلح، تولد سپاه پاسداران را از بركات پیروزی جریان فكری انقلاب اسلامی است؛ نبینید عده ای را كه توجه نمی كنند، حضرت آقا فرموند باید مردم را بشناسیم، مردم همین هایی هستند كه 22 بهمن را خلق كردند. مردم همان هایی هستند كه وقتی فتنه كور 88 پیش آمد و تمام قدرت های طاغوتی از فتنه حمایت كردند همین مردم بودند كه به خیابان آمدند و بساط فتنه را برچیدند. مردم همان مردمی هستند كه در آشوب های اخیر نشان دادند مشكلات را ناشی از غفلت و سوءمدیریت می دانند و نظامشان را دوست دارند.
*اینكه فرد و ملتی آقابالاسر نداشته باشد و بتواند اراده اش را در زندگی اجرا نماید و مالك زندگی و آب وخاك كشورش باشد و استقلال مذهبی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی داشته باشد، نعمت بسیار بالایی است.

* 22 بهمن تثبیت غدیر و به رخ كشیدن بقای انقلاب است، انقلاب شخصی نیست انقلاب یك جریان است. خدایی كه امام را می برد در گنجینه خود كسی را دارد كه به اعتقاد مردم عزیز خامنه ای خمینی دیگر است.

* «ما می توانیم» را باید در همه ابعاد زندگی سرایت دهیم. پیروزی های اخیری كه انقلاب ما در برابر قدرت های ظالم و دروغگوی آمریكا داشته است را مشاهده می كنید، در همین مدت اخیر ما مرتب پیروز شدیم و آمریكا مرتب ازما سیلی خورده و ضربه دیده است، توطئه مشترك آمریكا و عربستان سعودی، مسئله شمال عراق، مسئله مقاومت در سوریه كه تمامی مقدمات علمی به نفع آمریكا بود و آنها با پول عربستان فكر می كردند با خلق داعش و تحریك برخی از قدرت طلب ها در شمال عراق و تضعیف مقاومت در سوریه ما را می توانند منزوی كنند، اما عربستان در جنگ نیابتی چیزی گیرش نیامد و لبنان یكپارچه قوی در برابر عربستان باقی ماند و در همه این عرصه ها و حتی آشوب های داخلی آمریكایی ها تیرشان به سنگ خورد و همه اینها در گرو اتحاد جان ها با نور رهبری است و هر جا این اطاعت و ولایت بوده است موفق بوده ایم، اگر مسئولین از مردم یاد بگیرند و بدون هیچ تردیدی دستور اقتصاد مقاومتی و رسیدگی به فقرا را عملی كنند خدا می داند این مملكت به همین زودی مشكلات اقتصادی را پشت سر می گذارد و در قله های پیروزی پرچم خویش را نصب خواهند كرد.

*{ خطاب به مسئولین كشور } طبقات ضعیف جامعه را باید مورد توجه قرار داد، مسئولین خویش را برتر از اینها نبینند، بیایید در میان مردم مردمی باشید، خصوصا ایثارگران ما جانبازان عزیز ما كه خدا می داند من چقدر از اینها خجالت می كشم، انها را فراموش نكنید. به اینها باید سر زد و چراكه ولی نعمتان ما هستند.
* در همین تهران سر مناطقی است كه گاز ندارند، روستای اطراف دماوند كه چشمه آب سردی است گاز ندارند، توقع ما از مسئولین این است كه جلوتر از ما بروند و مشكلات مردم را دریابند و دین شهدا و مردم را ادا كنند و ما هم موفقیت آنان را در اطاعت از ولایت از پرودگار عزیز مسئلت داریم.
*در كوره پَزخانه های اطراف تهران ببینید چه خانواده هایی در چه دَخمه هایی و با چه وضعیت بهداشتی زندگی می كنند؛ حقیقتا آدم خجالت می كشد؛ گاهی مسئولان به خودشان اجازه بدهند یك سری هم به آنجا بزنند.
292161396/11/20
22:04:36
5.0 / 5
2432
تگهای خبر: اسلامی , دموكراسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت