واكنش سازمان بازرسی به اظهارات ربیعی؛

شمسایی: نظارت و بازرسی هیچ خط قرمزی ندارد

شمسایی: نظارت و بازرسی هیچ خط قرمزی ندارد دبیر كمیته اطلاع رسانی سازمان بازرسی كل كشور نسبت به اظهارات اخیر سخنگوی دولت واكنش نشان داد و نوشت: بارها در مصاحبه های مسئولان قضایی قید شده كه نظارت و بازرسی هیچ خط قرمزی ندارد.به گزارش علم عدل به نقل از مهر، ایمان شمسایی مشاور رئیس و دبیر کمیته اطلاع رسانی سازمان بازرسی کل کشور در صفحه شخصی خود، نوشت: سخنگوی دولت در واکنش به اعلام خبر معرفی تعداد مدیران متخلف به هیئت تخلفات نهاد ریاست جمهوری توسط سازمان بازرسی کل کشور گفته که باید در شیوه اطلاع رسانی تجدید نظر شود چون که این افراد صرفا طبق قانون به این هیئت عرضه شدند و امکان دارد تبرئه شوند. در این حوزه چند نکته قابل ذکر است:
اول اینکه در بیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور در برنامه نگاه یک شبکه اول سیما، صرفا معرفی تعداد افراد و پرونده ها، آن هم بدونِ ذکر نام قید شده و نه تایید فساد آنها. مردم هم شاهد این گفتگو بودند و تفاوت معرفی با اثبات فساد را می دانند. بگذارید شفافیت صورت گیرد و مسؤلان به نظارت و رسیدگی برای کوتاهی، تخلف و یا کم کاری حساس باشند.
دوم اینکه مدیران متخلف تنها مربوط به دستگاه های دولتی نیستند و بارها در مصاحبه های مسؤلان قضایی قید شده که نظارت و بازرسی هیچ خط قرمزی ندارد و دادگاهِ برخی از مسؤلان قوه را هم لابُد اخیراً دیده اید.
مشاور رئیس و دبیر کمیته اطلاع رسانی سازمان بازرسی کل کشور در انتهای مطلب خود آورده است: کاش آنقدر که به واژه های معرفی، تخلف، فساد و… در آن گفتگو دقت کردید، به آمار خیره کننده از کشفِ فساد، ارتشاء، اختلاس، زمین خواری، ترک فعل و... که به آنها هم اشاره شد هم دقت می فرمودید.

1399/07/23
13:55:37
5.0 / 5
749
تگهای خبر: پرونده , دستگاه , قانون , مشاور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
حقوق و وكالت، مشاوره حقوقی آنلاین و خدمات وكالتی
alameadl.ir - حقوق مادی و معنوی سایت علم عدل محفوظ است

علم عدل - وکالت و حقوق علم عدل

حقوق و وکالت